Marsz przedszkolaków dla Niepodległej undefined

Marsz przedszkolaków dla Niepodległej

Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Trzebini rozpoczęły Marszem dla Niepodległej ulicami Sierszy.
Każdy przedszkolak miał przypiętą do ubrania plakietkę "100 LAT RAZEM", a w dłoni trzymał własnoręcznie wykonaną flagę Polski.
Napotkanym przechodniom przedszkolaki wręczały na pamiątkę flagę Polski.
Po powrocie do przedszkola, o godzinie 11.11 dzieciaki dumnie odśpiewały cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach Akcji MEN "Rekord dla Niepodległej".

Po całotygodniowym cyklu zajęć pod hasłem "Mieszkam w Polsce", przedszkolaki doskonale znają symbole narodowe, wiedzą, które miasto jest stolicą Polski i bez namysłu wskażą najdłuższą rzekę Polski.
W ramach obchodów Dnia 100-lecia Odzyskania Niepodległości w przedszkolu pani Jola wręczyła przedszkolakom album "Polska, którą kochamy", a pani Madzia wspólnie z przedszkolakami w ramach realizacji innowacji kulinarnej przygotowała biało-czerwony deser niepodległościowy.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że na długo zostanie w pamięci naszych małych Polaków.
Wieslawa Dudek