Materiały eduakcujne od UNICEF

Mamy nadzieję, że w tym trudnym i wymagającym czasie Państwo i Państwa najbliżsi pozostają w zdrowiu.

Wszystkich nas dotknęła sytuacja epidemiologiczna w Polsce i musimy mierzyć się z jej skutkami. Przed wszystkimi członkami społeczności edukacyjnej pojawiło się mnóstwo wyzwań w codziennej pracy. Zmiana organizacji pracy dydaktycznej z dnia na dzień to ogromny stres i wysiłek, zarówno dla Nauczycieli, Rodziców, jak i dla dzieci.
Wszyscy próbujemy się odnaleźć w tych nowych warunkach. Jesteśmy przekonani, że pokonują Państwo wszelkie przeciwności i z powodzeniem realizują swoje działania edukacyjne i wychowawcze. Ze strony UNICEF płyną słowa wsparcia i uznania dla pracy nauczycieli i zaangażowania rodziców.

Nowa strona https://unicef-koronawirus.pl/

Z myślą o wszystkich, którzy w tym wyjątkowym czasie poszukują rzetelnych informacji, uruchomiona została stronę internetową https://unicef-koronawirus.pl/
UNICEF współpracuje z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, psychologii i edukacji z całego świata, dzięki czemu możemy dostarczać sprawdzonych informacji i wskazówek, które są pomocne w czasie pandemii. Na nowej stronie znajdują się informacje o tym, jak chronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem. Publikowane tam są cenne porady, jak wesprzeć dzieci w tej trudnej sytuacji, jak rozmawiać z nimi o koronawirusie, w jaki sposób młode osoby mogą zadbać o swoje samopoczucie, jak rodzice mogą wspierać edukację zdalną swoich podopiecznych i wiele innych praktycznych treści.

W zakładce "Edukacja" na stronie znajdą Państwo ogólnodostępne zasoby edukacyjne UNICEF, które można wykorzystywać w pracy dydaktycznej. Materiały, które tam są udostępnione dotyczą różnych zagadnień – począwszy od propozycji aktywności, jak w wartościowy sposób wykorzystać czas izolacji, zeszytów zadań, kolorowanek, quizów Kahoot, aż po książki i opracowania przybliżające prawa dziecka.
Zebrano w jednym miejscu wszystkie materiały, które nauczyciele mogą przesyłać uczniom i rodzicom. Nadają się one do samodzielnej pracy w domu, mogą stanowić także rozrywkę dla dzieci, młodzieży, a nawet całych rodzin.

UNICEF zaprasza do korzystania ze strony i udostępniania jej adresu innym nauczycielom rodzicom i uczniom. Mamy nadzieję, że będzie stanowiła ona cenny zasób wiedzy.

Życzymy Państwu dużo zdrowia i siły w najbliższym czasie.
Pozdrawiamy wszystkich naszych PRZEDSZKOLACZKÓW:)

Wieslawa Dudek