Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci undefined

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia, jak co roku przypada "Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci". W naszym Przedszkolu nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu. Na wstępie dzieci dowiedziały się, że święto książki dla dzieci obchodzone jest od 1967 roku w dzień narodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Następnie były zagadki zarówno słowne, jak i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, baśni, legend dla dzieci oraz postaci w nich występujących. Oczywiście nie mogło również zabraknąć w takim dniu czytania bajek wiec przedszkolaki ze swoimi paniami udały się do biblioteki.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów przeznaczonych dla nich. Wykazały się też bardzo dużą znajomością literatury dziecięcej.
W tym dniu przypomniałyśmy również naszym małym podopiecznym, że 2 kwietnia to dla nas bardzo przykra i bolesna data, gdyż 7 lat wstecz zmarł wielki papież, wybitny Polak, Patron naszego Przedszkola – błogosławiony Jan Paweł II.
08.04.2014
Arleta Gorzelana