Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci  undefined
Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia przypada "Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci". W naszym Przedszkolu nie zapomnieliśmy o tym jakże ważnym wydarzeniu. Jednak spotkanie z książką musieliśmy przełożyć na dziś tj. 06.04.2016r., co nie umniejszyło randze tego niezwykłego dnia. Tuż po śniadanku i zajęciach z języka angielskiego wyruszyliśmy do biblioteki - gdyż gdzie jak nie
w bibliotece najlepiej obchodzić Dzień Ksiązki dla Dzieci?. Na wstępie dzieci dowiedziały się, że święto książki dla dzieci obchodzone jest od 1967 roku w dzień narodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, dowiedziały się również jak powstaje książka. Po krótkim wprowadzeniu dzieci zostały zaproszone na niezwykły "spektakl jednego wiersza" w wykonaniu Agatki Duczmal. Agatka recytowała specjalnie dla przedszkolaków wierszyk Marii Konopnickiej "Parasol", zrobiła to z niezwykłą ekspresją i radością. Następnie były zagadki zarówno słowne, jak i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, baśni, legend dla dzieci oraz postaci w nich występujących. Zagadki przeplatane były różnymi zabawami i oczywiście czytaniem utworów.
Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów przeznaczonych dla nich. Wykazały się też bardzo dużą znajomością literatury dziecięcej. Na zakończenie każdy Przedszkolak otrzymał medal przyjaciela książek oraz dowolnie wybraną kolorowankę, którą każdy z ochotą pomalował od razu w bibliotece. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że tak często możemy gościć w bibliotece, takie zajęcia w tym niezwykłym miejscu zapewne przyczynią się do tego, iż jako dorośli będziemy chętniej sięgać po książki.
06.04.2016
Arleta Gorzelana