„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY” W „LIMONKCH”

03.03.2016 r. obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pisarzy”. W związku z tym „Limonki” odwiedziła w tym dniu pani Magda, która prowadzi bibliotekę przedszkolną. Zaprosiła nas do tego „zaczorawanego” miejsca, aby tam porozmawiać na temat pisarzy i napisanych przez nich książkach. W bibliotece czekała na dzieci niespodzianka. „Limonki” wcieliły się w role siedmiu krasnoludków, zaś pani Magda w rolę Śnieżki. Nie zabrakło też zagadek. Jak się okazało przedszkolaki doskonale sobie z nimi poradziły – podając poprawnie tytuły bajek i baśni napisanych przez różnych pisarzy. Były też zabawy ruchowe i muzyczne oparte na treści książki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Na koniec „Limonki” podziękowały pani Magdzie za to spotkanie w sposób nietypowy – a mianowicie recytując wiersz o krasnalach.
Takie święta jak to, to doskonała okazja do tego, aby rozbudzać w najmłodszych miłość do książki. Zachęcamy wszystkie dzieci i rodziców „Limonek” do odwiedzania naszej przedszkolnej biblioteki – naprawdę warto!