MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA ORAZ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI undefined

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA ORAZ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Strażnikiem konwencji jest UNICEF, który jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. Symbolem organizacji jest kolor niebieski dlatego nasze przedszkolaki w tym dniu były ubrane na niebiesko. Dzieci zapoznały się z krótką historią Praw Dziecka, zobaczyły ciekawe filmy edukacyjne, uczestniczyły w sytuacjach edukacyjnych mających na celu uświadomienie i utrwalenie, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.
Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka łączą się z Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień przypadającym na 21 listopada. Dzieci przeniosły się do Krainy Życzliwości, w której obowiązuje serdeczność nie tylko od święta. Przedszkolaki wspólnie tworzyły "Łańcuch przyjaźni", przekazywały sobie serduszko symbolizujące przyjaźń, miłość i dobroć, tworzyły "Kodeks życzliwości grupy", "Drzewo życzliwości" czy "Słoneczkowe ordery życzliwości". Dzieci tworzyły również serduszkowe upominki dla swoich kolegów pamiętając aby być życzliwym codziennie, nie tylko od święta.
22.11.2020
Aneta Prendota