Międzynarodowy Dzień Teatru -27.03.2017r.  undefined
Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru -27.03.2017r.

Joanna Kulmowa,, Po co jest teatr?"
...,,To jest teatr.
A teatr jest po to,
Żeby wszystko było inne niż dotąd.
Żeby iść do domu w zamyśleniu,
w zachwycie
I już zawsze w misce księżyc widzieć..."
We współczesnym świecie, w dobie telewizji, Internetu i gier komputerowych coraz mniej ludzi szanuje i docenia wartość sztuki teatralnej. Wielu uważa teatr za przestarzały i nieodpowiadający dzisiejszemu stopniowi rozwoju sztuki audiowizualnej. Jednak w naszym przedszkolu twierdzimy, że żywa gra aktorska potrzebna jest człowiekowi jeszcze bardziej właśnie dziś, w dobie przemocy, pośpiechu i konsumpcjonizmu. I dlatego w związku z przypadającym na 27. marca Międzynarodowym Dniem Teatru przedszkolaki miały okazję poznać bliżej ten magiczny świat "żywego słowa", a wszystko to za sprawą działającego od kilku lat przy przedszkolu "Teatru Mam".
Świętowanie Dnia Teatru dzieci rozpoczęły już od samego rana przypominając sobie już znane oraz poznając nowe wiadomości związane z tematyka teatralną. Tuż po śniadaniu w przedszkolaki miały okazję poznać bliżej ten magiczny świat "żywego słowa" dzięki Mamom, które przedstawiły wiersze znane i te ciut zapomniane. Aktorki- Mamy w bardzo zabawny i obrazowy sposób zaprezentowały dzieciom wiersze "Kaczka Dziwaczka", "Słowik", "Żaba" "Żuk i Biedronka", "Rozmawiała gęś z prosięciem" oraz "Samochwała". Dzieci podczas przedstawienia śmiały się do łez z przezabawnych adaptacji oraz wzruszały się widząc na scenie swoja mamę. Oby takich spotkań było jak najwięcej….
Dziękujemy paniom: Milenie Kokot, Honoracie Kokot, Katarzynie Lis, Ewelinie Płonce, Paulinie Radoła, Annie Urban.
28.03.2017
Arleta Gorzelana