MIKOŁAJKI - GRUDNIOWY DZIEŃ PREZENTÓW! undefined

MIKOŁAJKI - GRUDNIOWY DZIEŃ PREZENTÓW!

"Szósty grudnia" Halina Szal

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

Dla Asi ma piłkę, dla Bartka - sanki
i figurówki dla Zuzanki.
Kasi książeczkę da z obrazkami
i lalkę Barbie z ubrankami.

Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki,
Bliźniaczkom z Płocka da dwa szaliczki.
a dla Jędrusia z Zakopanego
ma narty i piękne klocki lego!

Cele zajęć mikołajkowych:
- pielęgnowanie zwyczajów mikołajkowych,
- uczestniczenie w zabawach z elementami improwizacji ruchowej,
- wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy,
- rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólne wykonywanie zadań,
- stwarzanie okazji do okazywania pozytywnych uczuć (radość z otrzymywania prezentów).

5 grudnia, dzień przed Mikołajkami, dzieci z naszego przedszkola wysłały listy do Świętego Mikołaja. Maluszki wykonały przepiękne rysunki przedstawiające prezenty, które chciałyby znaleźć pod choinką. W tym celu udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami na pocztę, gdzie każde dziecko mogło osobiście podać pani z poczty swój list do Mikołaja. Tego samego dnia, dzieci również ubierały choinkę, co było nie lada atrakcją.

Dzisiaj, 6 grudnia, wszyscy od samego rana czekali na spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz na... prezenty! Ale nie było tak łatwo. Aby otrzymać paczkę "Smerfy" i "Misie" musiały wykonać kilka zadań. Wychowawczynie, w roli Śnieżynek i powierniczek Świętego Mikołaja, odczytywały listy ze wskazówkami do zadań. Dzieci musiały, między innymi, wykazać się znajomością Świętego, zaśpiewać piosenkę o Mikołaju, zatańczyć mikołajowy taniec i narysować obrazek dla Mikołaja. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci po strzałkach oraz śladach butów, które zostawił Mikołaj, trafiły w końcu na paczki. Radości naszych maluchów nie było końca! Słodki poczęstunek umilił wszystkim ciężką przeprawę przez szereg zadań.

Niespodziankę sprawili dzieciom również Gimnazjaliści, którzy pod kierunkiem nauczycielki, pani Marty Perzyńskiej, zrobili zbiórkę zabawek oraz przyborów szkolnych dla naszych maluchów.

Dziękujemy za wspaniałe prezenty!
06.12.2012
Punkt Przedszkolny w Laskach