Mikołajowy dzień undefined

Mikołajowy dzień

Jak to zwykle bywa w dniu 6 grudnia, do każdego przedszkola wpada na krótką chwilkę Święty Mikołaj. Ten dzień miał być wyjątkowy, nasze maluszki miały wspólnie z paniami i rodzicami wyjechać do PDK w Pile, na spotkanie z Mikołajem i na teatrzyk "Pan Kotkowski". Ale cóż- huragan Ksawery sprawił nam psikusa i pani odwołała spotkanie z Mikołajem.
Nasze Biedroneczki w poprzednim dniu zawiesiły na oknach dwa czyściutkie butki: jeden dla dziewczynek, drugi dla chłopców. Kiedy następnego dnia przyszły do przedszkola butków nie było. Szukały i szukały w całym przedszkolu, aż pani wpadła na pomysł, żeby zobaczyć w naszych butkach i co się okazało? Były tam niespodzianki- Mikołajowe słodkości. Wpadła do nas także mama małego Ksawerego i też przyniosła nam niespodziankę od Mikołaja, który bardzo się spieszył i prezent zostawi w szkolnym sklepiku. I wreszcie przyszedł do nas pomocnik Mikołaja ze śnieżynkami, przynieśli nam pyszne cukieraski. Było cudnie i wesoło, a z panią Lidzią nauczyliśmy się jeszcze powitania z Mikołajem i śmiać się grubym głosem, zupełnie jak Mikołaj. Dziękujemy Mikołaju!!!
07.12.2013
Lidia Matysko