"MINI OGRÓDEK" undefined

"MINI OGRÓDEK"

W ramach realizacji programu; "Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury" maluszki założyły w swojej sali mini ogródek warzywny.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wsypywały ziemię do doniczek, by potem wysiać do nich cebulki i nasiona. Dzięki temu przedszkolaki mogły zaobserwować wzrost roślin. Dowiedziały się, co jest potrzebne do ich prawidłowego rozwoju; poznały także zasady pielęgnacji wysianych warzyw i kwiatów.

Działania przedszkolaków w mini ogródku rozbudziły zainteresowania światem roślin oraz uczyły poszanowania i dbania o środowisko naturalne.
Pamiętając o tym, jak ważna dla roślin jest woda, dzieci codziennie podlewały swoje "uprawy" i obserwowały jak z dnia na dzień zmieniają się nie do poznania.

tekst: M. Smółka
14.04.2013