"Misiaki" i "Zuchy" świętowały Dzień Przedszkolaka undefined

"Misiaki" i "Zuchy" świętowały Dzień Przedszkolaka

"Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień jako Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Właśnie dzisiaj dzieci z grupy "Misiaki" zaprosiły do swojej sali koleżanki i kolegów z grupy "Zuchy". Wszyscy powitali się recytując rymowankę. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych ze śpiewem "Komar" i "Wąż" wg pedagogiki zabawy Klanza, bawiły się przy piosence "Mało nas" wg M. Bogdanowicz, zatańczyły "Labada", a także bawiły się na przerwę w muzyce z wykorzystaniem krzesełek. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Po wspólnych zabawach nastąpił przemarsz barwnym korowodem ulicami miasta z kwiatami z papieru, piosenką i uśmiechem na twarzy. Było wesoło i kolorowo. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, zarówno dzieciom, jak i nauczycielkom, a ponadto zintegrował dzieci z dwóch grup przedszkolnych "Misiaków" i "Zuchów". Z pewnością dzień ten na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Ten uroczysty dzień dzieci z obu grup świętowały pod hasłem "Razem bawić się weselej". Poniżej fotorelacja ze spotkania.
20.09.2017
Wiesława Gierszewska