Misiaki poznają zasady ruchu drogowego undefined

Misiaki poznają zasady ruchu drogowego

Dzieci z grupy "Misiaki" ostatnio realizowały temat "Bezpieczna droga do przedszkola". Przedszkolaki poznały elementarne zasady poruszania się pieszych w ruchu drogowym. Podczas zabaw dzieci uczyły się gdzie bezpiecznie można przejść na drugą stronę ulicy i jak oznaczone jest to miejsce. Również poznały sygnalizator świetlny i znaczenie kolorów zmieniających się świateł.Podsumowaniem tych zajęć było spotkanie z panem policjantem Karolem Cuppa, który opowiadał o zasadach poprawnego poruszania się po ulicy oraz co dzieci muszą nosić, aby być widocznymi na drodze. Każdy przedszkolak otrzymał od pana policjanta mały upominek - odblask.Potem w towarzystwie policjanta wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie, aby poprawnie nauczyć się przechodzić przez przejście dla pieszych. Dziękujemy panu Karolowi za wizytę w naszym przedszkolu.
Magdalena Osowska