"Misiaki" świętują ! undefined

"Misiaki" świętują !

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – pluszowe misie opanowały salę w grupie "Misiaki". Przytulanki przybyły do przedszkola ze swoimi małymi właścicielami dnia 24 listopada, żeby świętować obchody Dnia Pluszowego Misia. Aby uczynić to święto szczególnym, przygotowałyśmy dla naszych przedszkolaków wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek. Dzień rozpoczął się ćwiczeniami porannymi z udziałem misiów. Dzieci przedstawiały swoje maskotki, porównywały wielkość pluszaków i je przeliczały, poznały ciekawostki z życia prawdziwych niedźwiedzi, rozpoznawały misie pochodzące z różnych bajek, poszukiwały dla każdej sylwety misia jego "cienia", bawiły się przy piosence "Jadą, jadą misie", wspólnie malowały podobiznę bardzo dużego Puchatka i pozowały do pamiątkowych fotografii. Nie obyło się także bez degustacji przysmaku każdego misia – miodku. Dużo radości dostarczył konkurs z rękawicami kuchennymi przebiegający pod hasłem: "Które misie szybciej pozbierają kasztanki". Impreza spodobała się dzieciom, a dobra zabawa miała też wartość edukacyjną.
Ten dzień w przedszkolu dzięki różnorodnej działalności dzieci był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Wiesława Gierszewska