Misie i Kaczorki z MP 14 w Płocku obchodziły Dzień Polskiej Niezapominajki undefined

Misie i Kaczorki z MP 14 w Płocku obchodziły Dzień Polskiej Niezapominajki

Dnia 15 maja br. dzieci z grupy Misiów i Kaczorków Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku spotkały się na obchodach Dnia Polskiej Niezapominajki. Jest to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które w 2002 r. zapoczątkował Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Eko-Radio". Święto to ma na celu przypomnienie ludziom o konieczności ochrony przyrody, zachowaniu jej różnorodności biologicznej i poszanowaniu jej zasobów. Stało się więc dogodną okazją do uświadomienia dzieciom faktu, że każde działanie, które możemy wykonać w codziennym życiu na rzecz przyrody, jest ogromnie ważne dla jej ochrony.
Podczas spotkania Misie i Kaczorki utrwaliły podstawowe zasady ekologiczne, które mogą stosować w swoich domach i w przedszkolu, bo one wszystkie mieszczą się w przesłaniu Niezapominajki. Po zapoznaniu się z symboliką święta, dzieci, integrując się, w parach zatańczyły wiązankę tańców, bo Dzień Niezapominajki ma również prowokować do otworzenia się na innych i ogólnej życzliwości wobec siebie.
W dalszej części spotkania, każde z dzieci otrzymało gotowe elementy do wykonania swojej niezapominajki, którą następnie przykleiło na wspólną "Łąkę niezapominajek". Dzieci uczyły się też popularnego wierszyka "Niezapominajki" Marii Konopnickiej.
Dla utrwalenia wizerunku niezapominajki, dzieci otrzymały kserówki, które kolorowały na niebiesko i żółto. Z wykonanymi kolorowankami Misie i Kaczorki ustawiły się do wspólnego zdjęcia.
Ewa Chylińska