"MISIE" PAMIĘTAJĄ ZIMĄ O PTAKACH undefined
Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

"MISIE" PAMIĘTAJĄ ZIMĄ O PTAKACH

Niestety zima to bardzo trudny okres dla ptaków. Na dworze jest zimno, a pod okrywą śniegu ciężko znaleźć pożywienie. Dlatego aby pomóc ptakom przetrwać ten niekorzystny czas, powinniśmy je dokarmiać.

Nasze przedszkole w 2010r. zdobyło tytuł "Kubusiowych Przyjaciół Natury" i obecnie uczestniczy w kolejnej jego edycji. Dlatego też nasze przedszkolaki wiedzą, że zimą należy dbać o zwierzęta.

Jak co roku przedszkolaki w okresie zimy dokarmiają skrzydlatych przyjaciół. Dzieci z grupy "Misiów" dbają o ptasią stołówkę, bo wiedzą, co ptaki powinny jeść: sypią ziarno,suszone owoce, wieszają słoninkę.

Podczas dokarmiania ptaków, przedszkolaki uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków.
Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Dokarmianie ptaków umożliwia dzieciom także ich obserwację. Te edukacyjne zajęcia są również źródłem ogromnej przyjemności dla maluchów.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu ptasiej stołówki, dzięki której dzieci mogły obserwować ptaki oraz doświadczyć radości z chęci pomagania im.

Ptaki z pewnością odwdzięczą się nam wiosną i latem oczyszczając ze szkodników drzewa i krzewy rosnące w okolicy.
15.02.2013
Danuta Sieklucka