„Misie”- Polska nasz wspólny dom, nasza ojczyzna

Kiedyś bardzo, bardzo dawno temu, przed wieloma laty
Polska miała kłopot z sąsiadami trzema.
Zabrani nam ziemię i mówią: nie ma Polski, nie ma!

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii naszej ojczyzny. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. ”Misie” przygotowywały się do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości już od początku listopada. Poznawały polskie symbole narodowe: godło, flagę i hymn, uczyły się wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, słuchały „Mazurka Dąbrowskiego”, śpiewały piosenkę „Jestem Polakiem”. Dzień Niepodległości stał się radosnym dniem w naszym przedszkolu więc z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w takich uroczystościach maluchy kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Aby dzieci rozumiały słowa: Polak - patriota, Polska - moja ojczyzna, od najmłodszych lat należy w nich rozniecać iskierkę patriotyzmu.