Misiowe laboratorium czterech żywiołów 4-8.01.2021

Pierwszy tydzień ferii upłynął przedszkolakom pod tytułem LABORATORIUM CZTERECH ŻYWIOŁÓW, czyli moduł V z projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Tym razem zorganizowaliśmy „Misiowe laboratorium czterech żywiołów” z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzieci poznały cztery podstawowe: ziemia, ogień, woda, powietrze. Znalazły je w kubeczkach oraz w nadmuchanym balonie. Mogły również zobaczyć jak wygląda prawdziwy ogień. Poznały zagrożenia spowodowane przez poszczególne żywioły. Koncepcja żywiołów pozwala na rozbudzenie naturalnych zainteresowań dzieci oraz twórczych poszukiwań oraz opiera się na nauczaniu czynnościowym. Dzięki żywiołom dziecko działa, tworzy, odczuwa i poznaje świat wszystkimi zmysłami. Jest bardziej otwarte na otaczający je świat w poszukiwaniu podstaw wiedzy, odpowiedzi i rozwiązań problemów. Rozwija swoje zainteresowania i pogłębia wiedzę społeczno – przyrodniczą.

wpis edytowano 2021-01-12, 18:43