MISTRZOSTWA ŚWIATA W MYCIU RĄK W GRUPIE WIEWIÓREK - 14 czerwca 2019r undefined

MISTRZOSTWA ŚWIATA W MYCIU RĄK W GRUPIE WIEWIÓREK - 14 czerwca 2019r

Myję rączki, myję rączki, mydełkiem, mydełkiem
I bakterii nie ma, i bakterii nie ma
Zdrowie jest, zdrowie jest!

Taką piosenką Dzieci z grupy Wiewiórki rozpoczęły zajęcia związane z higieną i dbaniem o czystość rąk w ramach kampanii "Mistrzostwa Świata w myciu rąk". Organizatorem kampanii jest firma Higma Service.
Na początku dzieci dowiedziały się jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Zastawiały się, jak wyglądają bakterie i czy można je zobaczyć "gołym okiem".
W trakcie prezentacji, dzieci zastanawiały się co należy zrobić, kiedy mamy brudne ręce, co lubią zarazki i co możemy zrobić, by się ich pozbyć z rąk.
Jednak żadna teoria, nie zastąpi praktyki, więc dzieci poprzez doświadczenia z wodą, mlekiem, pieprzem i barwnikiem spożywczym zobaczyły jak "Przylepiają" się zarazki i czego się boją. Oczywiście mydła! Pokaz wywołał u dzieci niesamowite zainteresowanie, tak, że każdy musiał spróbować "przegonić bakterie" paluszkiem zamoczonym w mydle.
Nie zabrakło pracy plastycznej "Ręka, której boją się zarazki".
Na koniec dzieci pokazywały jak myją ręce, okazało się, ze prawie wszystkie robią to za krótko. Po pokazie "na sucho" dzieci same myły swoje dłonie, co rusz zerkając na instrukcję, która bardzo się przydała, żeby się upewnić, czy nie pominięto żadnego etapu.
Na koniec dziec zaśpiewały piosenkę, która ma im przypominać jak ważne jest mycie rąk oraz wymyśliły wierszyk.
Danuta Błachut