"MŁODZI SPORTOWCY" undefined

"MŁODZI SPORTOWCY"

Program Młodzi Sportowcy to nowa inicjatywa Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska, której celem jest wprowadzenie dzieci od 2 do 7 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną w świat sportu, zanim uzyskają prawo wzięcia udziału w zawodach Olimpiad Specjalnych.

24.11.2012r. w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 27 w Kielcach odbyło się pierwsze spotkanie Programu "Młodzi Sportowcy" Olimpiad Specjalnych.

Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach sportowych pod okiem trenerów i swoich opiekunów.
Celem spotkania było zaprezentowanie jak mogą wyglądać spotkania sekcji "Młodych Sportowców" obejmujące rozwijanie podstawowych umiejętności ruchowych.

Program "Młodzi Sportowcy" to jednak nie tylko rozwijanie sfery ruchowej.

To także kształtowanie umiejętności społecznych (takich jak czekanie na swoją kolej, pomoc innym, szeroko pojęta komunikacja) rozwijanie sfery emocjonalnej (wspólne przeżywanie radości płynącej z zabawy, doświadczanie emocji płynących z rywalizacji) oraz poznawczej (rozwijanie orientacji w schemacie ciała, w przestrzeni, poznawanie pojęć takich jak start, meta, wyścig).

To uniwersalny program, który można zastosować w domu podczas rodzinnych zabaw, w przedszkolach oraz edukacji wczesnoszkolnej, w grupach rówieśniczych.

Dziękujemy wszystkim obecnym w tym dniu za udział w programie "Młodzi Sportowcy" i mamy nadzieję, że następne spotkanie (termin podamy wkrótce) będzie równie owocne.

Koordynatorzy:
Małgorzata Stańczyk