"MOJA MAŁA OJCZYZNA – KRAKÓW"  undefined

"MOJA MAŁA OJCZYZNA – KRAKÓW"

"Moja mała ojczyzna" - w takich arcy ciekawych, literackich warsztatach przybliżających legendy, tradycje, kulturę i sztukę Małopolski, wzięły udział przedszkolaki z grup 1,7,8 i 11.
Były to zajęcia w formie zabaw i konkursów wiedzy o własnym regionie, pod hasłem "Moja mała ojczyzna – Kraków", prowadzone przez pisarkę i poetkę, panią Ewę Stadtmuller.
Celem warsztatów było poznanie krakowskich tradycji poprzez kontakt ze sztuką ludową, budzenie zainteresowań historią Krakowa, kształtowanie postaw patriotycznych oraz umiejętności dostrzegania piękna i oryginalności regionu krakowskiego, kształtowanie wrażliwości poprzez upamiętnianie ważnych wydarzeń historycznych.
Umiejętności, pasja oraz atrakcyjność zajęć prowadzonych przez panią Ewę Stadtmuller, sprawiły, że nie tylko gołębie krakowskiego rynku były zaczarowane, również zaczarowanymi okazały się nasz przedszkolaki
Wiola Jadach