Moja rodzina undefined

Moja rodzina

Grupa 5-latków cały tydzień rozmawia o swoich bliskich. Dzieci uczą się przedstawiać i próbują zapamiętać imiona i nazwiska swojej najbliższej rodziny. Ćwiczą się również w zapamiętaniu swoich adresów zamieszkania. Opowiadają, gdzie pracują ich rodzice, jak wyglądają i mówią o swoich uczuciach. Poprzez taką naukę nie tylko nabywają potrzebną wiedzę, ale też ćwiczą umiejętności językowe, kształtują swoją wrażliwość oraz usprawniają zdolności manualne. Zabawy plastyczne - rysowanie kredą na płytach chodnikowych, kredką na dużym kartonie czy wykonywanie ramki dla rodzinnych zdjęć to świetny sposób do rozmowy o rodzinie. W tej nauce o swoich bliskich nie zapominamy też o samych przedszkolakach, które są jej częścią, dlatego uczą się na pamięć wiersza:

PRZEDSZKOLACZEK

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę
Na bębenku marsza gram
Mamy tu zabawek wiele
Razem bawić się weselej
Tu kolegów dobrych mam
Ram tam, tam
Kto jest beksą i mazgajem
Ten się do nas nie nadaje
Niechaj w domu siedzi sam
ram tam tam
20.09.2012