"Motyle" i muzyka etniczna undefined

"Motyle" i muzyka etniczna

W miniony wtorek 4 lutego w naszym przedszkolu można było usłyszeć, głośno rozbrzmiewającą muzykę. Wszystko to za sprawą zaproszonego gościa, pana Sławka, który prezentował przedszkolakom etniczne rytmy. Dzieci z grupy "Motyle" miały okazję poznać różne instrumenty muzyczne, które pochodzą z odległych stron świata. Z wielkim zaciekawieniem nie tylko oglądały, ale też słuchały brzmienia instrumentów takich, jak: bęben z gliny - udu, grzechotka z tykwy - kabaza, bęben basowy - gita, ksylofon, wibrasla, czy bęben gadający. Dzieci z przyjemnością skorzystały z okazji zagrania na kilku najciekawszych instrumentach, a także słuchały w skupieniu odgłosów natury, odtwarzanych za pomocą etnicznych instrumentów przez pana Sławka. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać bajkę H. Bechler pt. "Śniadanie zajączka" z dodatkiem atrakcyjnych efektów muzycznych. Na koniec, ku uciesze wszystkich dzieci, każdy mógł wystukać swój własny rytm na dużych bębnach. To były niezwykłe zajęcia, które przybliżyły nam afrykańskie, australijskie i południowo amerykańskie klimaty.

Wiesława Gierszewska