Relacje

Subskrybuj
MOTYLKI I PSZCZÓŁKI - propozycje zabaw na czwartek (06.08.2020)

MOTYLKI I PSZCZÓŁKI - propozycje zabaw na czwartek (06.08.2020)

Dzień dobry w wakacyjny sierpniowy czwartek!

1.Zapraszam na poranna gimnastykę.Kamienie to jedna z ulubionych atrakcji prawie każdego spaceru dla naszych dzieci. Kiedyś zbieraliśmy je ot tak, dla samego zbierania.
Teraz coraz częściej mamy ustalone, co będziemy z nimi robić. Dużo kamieni znajdujemy na każdym kroku. Za pomocą niewielkiej ilości farby, mazaków, możesz zamienić kamień w prawie wszystko. Kamienie, taki banał, który może mieć wiele zastosowań.

Poniżej kilka propozycji na zabawy z kamieniami.

2.Wrzucanie kamyków do wody – bardzo zajmujące i chłodzące w gorący dzień. Wystarczy miska z wodą i kamyczki. Można je wrzucać i obserwować zachowanie wody, można je później wyjmować, przekładać. Zajęcie na dłużej. We wspólnej zabawie, można zrobić zawody na rzucanie kamyków z pewnej odległości.

3. "Papier kamień nożyce"? - gra

Zasady gry są dość proste. W grę mogą zagrać dwie, trzy lub więcej osób. Nie potrzebujesz do niej żadnego sprzętu, wystarczą dłonie. Przydać się może kartka do zapisywania punktów, choć równie dobrze możesz je notować w głowie.
Każdy gracz ma do wyboru jedną z trzech figur, którą chce pokazać: papier, kamień, nożyce.
• Papier to otwarta dłoń
• Kamień - zaciśnięta pięść
• Nożyce - wyeksponowane 2 palce

Czyli w praktyce - jeżeli ty pokażesz kamień, a twój przeciwnik nożyczki, otrzymujesz jeden punkt. Jeżeli natomiast Twój przeciwnik pokazałby papier (podczas gdy ty masz kamień, punkt należy do niego. W konfiguracji nożyczki - papier wygrywa gracz, który pokaże nożyczki.

4.Gra „Kółko czy krzyżyk” z kamieni

W co się bawić w plenerze bez stresu, że pogubimy pionki, a wiatr zabierze nam planszę i zostaniemy bez ulubionej planszówki? Może w kamykowe kółko i krzyżyk? Nawet jeśli coś się zgubi lub zniszczy to będzie to kamyk albo tekturka. Żadna strata!

https://miastodzieci.pl/zabawy/kamyczkowe-kolko-czy-krzyzyk/5. Piramida z kamieni

Dziecko podczas układania takich konstrukcji kamiennych ćwiczy swoje umiejętności motoryczne i koordynację. Trzeba cierpliwie dobierać kształty i wielkości kamieni. A na samym końcu można zagrać w „zbijaka” niszcząc wszystkie konstrukcje rzucając w nie kamieniami.

6. Malowanie kamieni

Malować kamienie można zarówno farbami, jak i mazakami czy kredkami.
Jeśli wybierzecie malowanie farbami warto wcześniej przygotować odpowiednio kamienie. Wystarczy je przelać wrzątkiem, ostudzić i osuszyć. Resztę załatwi dziecięca wyobraźnia. Pozwólcie stworzyć im kamienne dzieła sztuki

https://moi-mili.pl/jak-mozna-pomalowac-kamienie-czyli-moi-mili-kreatywnie/

Wymalowany kamień można zamienić na podstawkę na wakacyjne zdjęcie7. Domino - gra

Kamienie malujemy czarną farbą plakatową. Jak wyschną białą farbą malujemy kropki i kreski. Domino jest gotowe do grania.

https://pracaplastyczna.pl/index.php/inne/1225-domino
wpis edytowano 2020-08-05, 22:36
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.