Relacje

Subskrybuj
MOTYLKI I PSZCZÓŁKI - propozycje zabaw na środę (05.08.2020)

MOTYLKI I PSZCZÓŁKI - propozycje zabaw na środę (05.08.2020)

Witajcie w wakacyjną sierpniową środę

1.Na początek zapraszam was na poranną gimnastykęZabawa w piasku pobudza wyobraźnię, uczy dzielenia, zapewnia dodatkowe doświadczenia dla zmysłów. To dobra ścieżka do nauki fizyki, zdolności poznawczych i umiejętności społecznych.

2.Piaskowi detektywi…

Do tej zabawy będziecie potrzebować: pędzli najlepiej takich malarskich, łopatki lub plastikowe łyżeczki (będzie trudniej kopać), grabki, wiaderka itd. Wcześniej w piaskownicy należy zakopać rożne przedmioty w przygotowanych polach. Na przykład za pomocą taśmy, sznurka itd., dzielimy piaskownicę na kilka kwadratów – to będą pola poszukiwań. Dziecko będzie mogło przystąpić do prac poszukiwawczych po prawidłowo odgadniętej zagadce. Pamiętajcie, że zagadka musi dotyczyć przedmiotu, który zakopaliśmy. Przed przystąpieniem do poszukiwań należy wyjaśnić, że dzieci mogą posługiwać się jedynie pędzlami, grabkami itd. Tu zostawiam Wam dowolność jakie przedmioty i za pomocą czego dzieci mają dokopać się do ukrytego przedmiotu.

2.Balonowe gniotki z piaskiem

Piłeczka sensoryczna z balonu to prosty pomysł na samodzielne przygotowanie piłeczek o różnorodnej zawartości. Każda taka piłeczka jest elastyczna, mocna i dostarcza dziecku wielu bodźców. To świetne ćwiczenie małej motoryki oraz terapia ręki.
Do zabawy potrzebujesz: Mocne balony (na każdą piłeczkę potrzebne będą trzy sztuki). Butelkę, nożyczki, lejek oraz różne zawartości do wypełnienia piłeczek sensorycznych np.: ryż, kaszę, sól, mąkę, watę, piasek, groch, ziarna kawy itp. Piłeczki mają być okrągłe i mocne dlatego każda powstaje z trzech balonów.3.Ruchome piaski
Do zrobienia naszego magicznego piasku użyjemy 500g mąki ziemniaczanej i 1,5 kg piasku. Po zmieszaniu mąki z piaskiem dodajemy wodę i mieszamy wszystko w misce do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
Teraz czas na kreatywne zabawy dla dzieci i odciskanie śladów dłoni, jeżdżenie samochodzikami po ruchomych piaskach, rysownie znikających literek i szlaczków, ukrywanie szklanych kulek i wiele innych pomysłów, które przyjdą do głowy.4.Czy to kawiarnia, czy to piekarnia… piaskowe wypieki są najlepsze na świecie.

W swoim życiu niejedna mama „wypiła” już niezliczone ilości piaskowej kawy… Jak się okazuje zabawa z odgrywaniem różnych ról również świetnie sprawdzi się w piaskownicy. Dlatego warto dać dzieciom plastikowe garnuszki, łyżeczki itd. Taka zabawa jest również czasem na doskonalenie umiejętności przeliczania. Podczas zabawy piekarz musi przeliczyć ile bułeczek zamówił klient

5.Patykiem pisane…

Dzieci niekoniecznie muszą z piasku lepić tylko babki. Zawsze możemy dać dzieciom zwykłe patyki, którym będą rysować na piasku. Jeżeli boicie się dać dzieciom po patyku zawsze mogą rysować swoimi palcami, dłońmi, łokciami itd., Jeśli wcześniej omówicie zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie takiej zabawy to nie powinny pojawić się żadne przykre sytuacje. Podczas takich zabaw dzieci mogą rysować to co tylko chcą, jak również odwzorowywać różne kształty, a starsze dzieci cyferki czy znane literki.

https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/08/FIGURY-DO-PISAKU.pdf
https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2017/08/CYFERKI-DO-PIASKU-.pdf

6.Zamek z rosnących farb piaskowych - praca plastyczna

https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/07/zamek-piasku-praca-plastyczna-szablony/


https://mojedziecikreatywnie.pl/sdm_downloads/zamek-kolorowanka/

Miłej zabawy!!!
wpis edytowano 2020-08-05, 00:15
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.