MOTYLKI I PSZCZÓŁKI - propozycje zabaw na wtorek (04.08.2020) undefined

MOTYLKI I PSZCZÓŁKI - propozycje zabaw na wtorek (04.08.2020)

Witajcie w wakacyjny sierpniowy wtorek.

1.Zapraszam na gimnastykę.

https://www.youtube.com/watch?v=ufXXXnQ1hiM

Kiedy za oknem jest ciepło, dzieciaki najchętniej cały dzień pluskałyby się w wodzie. Nie zawsze jednak można wybrać się nad jezioro dlatego też najprościej postawić w ogrodzie nadmuchiwany basen. Woda zaciekawi każdego a zabawa z nią będzie czymś wyjątkowym.
Na wstępie trzeba dodać, że woda sama w sobie może być najlepszym sprzymierzeńcem w
domowych zabawach. Oczywiście pod czujnym okiem rodzica.

A oto pomysły na oswajanie, odkrywanie i ciekawe zagospodarowanie dzieciom czasu z wodą w roli głównej.

2.Cenne nurkowanie.
Jeśli pociecha zacznie się nudzić, zaproponujmy mu jakieś proste zabawy w basenie, np. wyławianie monet. Rozsypmy na dnie grosze i polećmy, by dziecko wyłowiło je wszystkie. A co z nagrodą? Te monety, które uda mu się wyłowić, otrzyma na własność np. na zakup lodowego przysmaku.

3.Łowimy nakrętki.
Do basenu (lub płaskiej kuwety z wodą) wrzucamy kolorowe nakrętki. Przygotowujemy plastikowe kubeczki. Oznaczamy je cyframi lub kropkami ( ilość zależna od możliwości dziecka). Łyżką łowimy nakrętki i wrzucamy do kubeczków odpowiednią ilość. Łyżkę można zamienić na dwa patyczki lub pałeczki wtedy pracują obie ręce.

4. Przenoszenie wody gąbką
Do tej zabawy potrzebujecie dwie miski lub dwa wiadra - jedno napełnione wodą, a drugie puste - i duże gąbki. Wiadra muszą być ustawione w pewnej odległości od siebie. Zadanie polega na przeniesieniu jak największej ilości wody z jednego pojemnika do drugiego za pomocą gąbki. Najlepiej grę urządzać na trawiastym podłożu.

5.Butelka i lejek.
Dużo radości sprawi maluchom nalewanie wody do butelek przy pomocy lejka. Zaznaczamy na butelkach poziom, do którego ma sięgać woda. Na końcu dziecko odpowiada na pytania: W której butelce jest najmniej/najwięcej wody? Która jest najlżejsza/najcięższa? Można też poukładać butelki według poziomów wody.

6.Bańkowy wąż
Kto nie lubi baniek mydlanych. Najlepiej, kiedy jest ich dużo i kiedy są duże. A czy Wasze dzieci widziały lub miały już okazję zrobić bańkowego węża? Aby takiego stworzyć, potrzebujecie jedynie plastikowej butelki, taśmy, skarpetki (która po praniu straciła swoją parę) i płynu do mycia naczyń.
Odetnijcie spód butelki. Owicie tę dziurę skarpetką. Aby skarpetka się trzymała, użyjcie gumki recepturki lub taśmy. Wypełnijcie butelkę płynem do mycia naczyń zmieszanym z wodą. Teraz dzieci mogą dmuchać w szyjkę butelki. Tworząc bańkowego węża.

7. Wędrująca woda – eksperyment

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=CjqoJpTWK44

Eksperyment wędrująca woda to ciekawe doświadczenie, które wymaga od dziecka nieco cierpliwości. Do zabawy przygotowaliśmy 6 szklanek podobnej wysokości. Do co drugiej wlewamy wodę, a następnie dodajemy barwnik. Jeśli nie macie barwników, wodę można łatwo zabarwić wkładając do szklanki z ciepłą wodą kolorową bibułę.
Do przygotowanych szklanek wkładamy złożone w paski papierowe ręczniki. Całe doświadczenie w przyśpieszonym tempie możecie obejrzeć poniżej

Miłej zabawy!!!
event_note
04.08.2020
attachment
5
perm_identity
Małgorzata Cesnyka