"Muchomorki" i puzzle undefined

"Muchomorki" i puzzle

Pod koniec kwietnia, przedszkolaków naszych odwiedziła p. Klaudia, która w ramach studiów pedagogicznych przygotowuje pracę o wykorzystaniu puzzli w pracy dydaktycznej. Przeprowadziła z dziećmi "małe wywiady" i pobawiliśmy się wspólnie puzzlami. Nasze "Muchomorki" bardzo lubią i często sięgają po puzzle drewniane, które zazwyczaj układa się dość szybko. Ale tekturowe puzzle, okazało się, że są trochę "zapomniane" przez starszaków. Dzieci miały wspaniałą okazję, by sobie o nich przypomnieć. Chętne dzieci przyniosły również do przedszkola swoje puzzle z domu, by mogły się nimi pobawić inne dzieci. Dzieci szybko doświadczyły, że układanie puzzli z przyjaciółmi nigdy nie jest nudne. A jakie wspaniałe ćwiczenie koncentracji, cierpliwości i naturalnego wyciszenia się ... Układajmy puzzle, bo warto!
Maria Kurzok