"Muchomorki" w Kaszubskim Domu Rzemiosła Ludowego undefined

"Muchomorki" w Kaszubskim Domu Rzemiosła Ludowego

W piątek 24 lutego 2017 r. dzieci z grupy "Muchomorki" wybrały się na wycieczkę autokarową do miejscowości Swornegacie, by zwiedzić tamtejsze muzeum regionalne – Kaszubski Dom Rzemiosła Ludowego. Dzieci za pośrednictwem pracownika Domu Kultury w miejscowości Swornegacie – pana Zbigniewa Chrapkowskiego – poznawały historię swojego regionu. Muchomorki zapoznały się z architekturą ludowego budownictwa kaszubskiego – drewnianym domem krytym trzcinową strzechą. Kaszubski Dom Rzemiosła Ludowego w swoich zbiorach posiada pamiątki, narzędzia i sprzęty używane dawniej w gospodarstwie domowym, przy uprawie roli oraz eksponaty kaszubskiej sztuki ludowej, a także wyroby regionalnych rękodzielników. Poprzez oglądanie ciekawych eksponatów używanych dawniej przez Kaszubów przedszkolaki poznały zwyczaje i życie codzienne w dawnych czasach. Nieopodal głównego budynku usytuowano wiatę wraz z piecem chlebowym, który dzieci także miały możliwość zobaczyć. Wycieczka była bardzo ciekawa, dzieci zdobyły wiedzę o regionie kaszubskim i wróciły pełne wrażeń do przedszkola.
24.02.2017
Wiesława Gierszewska