Muchomory na spektaklu pt.: "Hamburgery atakują" undefined
Dzień Bibliotekarzy

Muchomory na spektaklu pt.: "Hamburgery atakują"

13 maja, w piątek, w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach odbył się spektakl pt.: "Hamburgery atakują" w wykonaniu teatru Gargulec z Gdyni. Spotkanie z teatrem zorganizowano w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek. Jak sama nazwa wskazuje spektakl dotyczył niezdrowego odżywiania.

"Moda na hamburgery, hot-dogi, czipsy i coca-colę zdominowała marchewkę i selera... Zostaliśmy opętani niezdrowymi nawykami! Teatr Gargulec spieszy na ratunek podatnym na wszechobecne reklamy dzieciom. Wszystko jak zawsze na wesoło- piosenki i śmieszne postacie. Główna bohaterka bajki, Marchewa – pełna życia, energiczna dziewczyna spróbuje zmienić złe nawyki żywieniowe swojego ociężałego przyjaciela- Felka. Nie będzie to proste zadanie. Felka czeka trudna droga, podczas której odkrywać będzie nowe smaki, kształty i kolory warzyw i owoców." opr. Teatr Gargulec.

Dzieci nie tylko biernie ale także aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Podpowiadały aktorom w sytuacjach problemowych. Dzięki niemu przypomniały sobie skutki złych nawyków żywieniowych. Wszystkie uczestniczące w spektaklu dzieci podziękowały aktorom gromkimi brawami.
Panie Bibliotekarki dla upamiętnienia spotkania przygotowały wielobarwne zakładki, które mają zachęcać dzieci do czytania książek.
15.05.2016
Halina Bławat