Muzycy Filharmonii Częstochowskiej w naszym przedszkolu undefined

Muzycy Filharmonii Częstochowskiej w naszym przedszkolu

Miesiąc listopad obfitował w szereg niecodziennych wydarzeń w naszym przedszkolnym życiu. Jednym z nich było spotkanie z muzykami Filharmonii, którzy zaprezentowali dzieciom program muzyczno-edukacyjny pod tytułem "W narodowym tonie. W czteroosobowym składzie znalazła się pianistka, flecistka, wiolonczelistka oraz sopranistka.
Dzieci mogły doświadczyć, jak piękna i zróżnicowana jest polska muzyka, słuchając między innymi utworów Fryderyka Chopina, mazurków, kujawiaków i znanych pieśni ludowych. Dzieci były zainteresowane, bardzo dobrze reagowały na muzykę i nagradzały gości gromkimi brawami. Nielicznym szczęściarzom udało się popróbować gry na flecie i wiolonczeli. Sopranistki na razie nikt nie próbował naśladowć, za to hymn Polski dzieci odśpiewały tak pięknie, że wbudziły szczery podziw muzyków. To niecodzienne wydarzenie bardzo się nam wszystkim podobało i na pewno wszystkie przedszkolaki chętnie gościłyby znowu takich miłych gości.
Maria Kurzok