Muzyczne drogi do niepodległości undefined

Muzyczne drogi do niepodległości

W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości listopadowy PORANEK MUZYCZNY w wilii NOT w Sierszy w całości poświęcony był polskiej muzyce i polskim muzykom.
Przedszkolaki poznały postać Ignacego Jana Paderewskiego oraz Henryka Bieniawskiego, kompozytorów znanych na całym świecie.
Przy okazji tego muzycznego spotkania dzieci miały sposobność dokładnego obejrzenia SKRZYPIEC, poznanie ich budowy i brzmienia solo.
Przedszkolaki wspólnie z nauczycielami i artystami odśpiewali ludową wersję "Krakowiaka".
Ukojeniem duszy małych słuchaczy była artystyczna wersja "Krakowiaka" Henryka Bieniawskiego w wykonaniu artystów Filharmonii Ślaskiej.
Bardzo cieszymy się, że Trzebińskie Centrum Kultury - organizator poranków muzycznych dla dzieci, wspiera nas w rozwijaniu wrażliwości i muzycznych zainteresowań naszych podopiecznych.
Wieslawa Dudek