Muzyczne zabawy (28.03.2017r.)  undefined

Muzyczne zabawy (28.03.2017r.)

W naszym przedszkolu uwielbiamy muzykę i realizujemy wiele tematów związanych z muzyką i w związku z tym we wtorek 28.03.2017r. zaprosiliśmy do przedszkola pana Tomka Kończala, wujka Madzi I Filipa- organistę z parafii Janków Zaleśny. Pan Tomek przybliżył nam w fachowy sposób świat nutek i kluczy muzycznych. Pokazał nam by dobrze śpiewać trzeba wpierw zrobić "rozgrzewkę" swego organizmu i strun głosowych. Następnie zaprezentował nam grę na flecie, organkach oraz na keyboardzie. Grając na keyboardzie pan Tomek pobawił się z nami w zagadki muzyczne oraz wspólnie troszkę pośpiewaliśmy. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie zadaniami, które zadawał nam do wykonania Pan Tomek. Podczas zabaw z muzyką dzieci właściwie reagowały na zmiany tempa i dynamiki. Z wielkim zapałem uczestniczyły też w pląsie, który na zakończenie w ramach podziękowania zaprezentowały naszemu gościowi.
Być może wśród naszych przedszkolaków znajduje się przyszły wybitny muzyk.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Tomasza Kończala za zaangażowanie oraz wprowadzenie dzieci w świat muzyki.
28.03.2017
Arleta Gorzelana