Muzyczno-Tęczowy Dzień (13.03.2014r.)  undefined

Muzyczno-Tęczowy Dzień (13.03.2014r.)

Dzisiaj w naszym przedszkolu było niezmiernie kolorowo, królowały wszystkie kolory tęczy. Dzieci czuły się jak w magicznej, bajkowej krainie. A to wszystko za sprawą zorganizowania Tęczowego Dnia w przedszkolu. Taki dzień obchodziliśmy już 3. raz. Tradycją naszego przedszkola stało się już, iż ten dzień jest Tęczowo- Muzyczny. Od samego rana było wesoło i kolorowo. Nawet nasze dzisiejsze menu było tęczowe: na śniadanie kolorowe kanapki, a na deserek- tęczowe galaretki z bita śmietanką. W tym dniu na zaproszenie pani Arlety do przedszkola przybył znany muzyk – pan Maciej ,,Matan" Sumiński ze swym programem "Jako powstaje muzyka?" Dzięki temu spotkaniu w sposób prosty i przystępny mali słuchacze dowiedzieli się jak powstaje utwór muzyczny. Przedszkolaki zobaczyły również ,,na żywo" grę na kilku instrumentach muzycznych i same mogły zagrać na instrumentach. Na zakończenie pan Maciek nagrał śpiew dzieci do zbudowanego w trakcie zajęć utworu muzycznego- i tak powstało nagranie z udziałem naszych przedszkolaków.( wkrótce będziemy nagrywać płytę z kilkoma utworami).
Dzieci uczestniczyły w warsztatach z wielkim zaangażowaniem i radością. I zaprzyjaźniły się z muzyką....i oczywiście zdobyły kolejną wiedze dotycząca tego ciekawego zjawiska przyrodniczego, jakim jest tęcza podczas prowadzonych zabaw.
13.03.2014
Arleta Gorzelana