Muzyka, ruch i edukacja w jednym – spotkanie autorskie w przedszkolu undefined
Dzień Książki dla Dzieci

Muzyka, ruch i edukacja w jednym – spotkanie autorskie w przedszkolu

Z inicjatywy kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Ewy Fijołek w naszym przedszkolu gościliśmy autorkę książek dla dzieci panią Izabellę Klebańską. Popularyzuje ona muzykę wśród najmłodszych w niezwykle wesoły i przystępny sposób.

Podczas spotkania z okazji ,,Dnia książki dla dzieci" autorka posłużyła się zarówno dowcipnym wierszem, jak i skrzypcami, na których własne teksty ilustrowała muzyką na żywo. W prosty sposób połączyła świetną zabawę z dawką rzetelnej wiedzy muzycznej.
Przedszkolaki odbyły ciekawą podróż po świecie muzyki. Wysłuchały humorystycznych utworów, np. ,,Serenada skrzypka na dachu", którą ku zdziwieniu wszystkich zaśpiewał kot.
Pani Iza zaprosiła przedszkolaki do wspólnego tańca w oparciu o swoją najnowszą książkę ,,Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami". Dzieci poznały podstawowe kroki i figury dawnego tańca dworskiego oraz wzięły udział w podróży po ich historii.

Blisko godzinne spotkanie z naszymi gośćmi zakończyło się podpisywaniem przez autorkę książek, które mogły zakupić dzieci, oraz które wzbogacą bibliotekę przedszkolną.
Przedszkolaki podziękowały za miłe spotkanie świątecznymi upominkami.

04.05.2015
Danuta Fijałkowska