NA GOSPODARSTWIE undefined

NA GOSPODARSTWIE

" W CHLEWIKU MIESZKA ŚWINKA, CO TRĄCA RYJKIEM DRZWI, JA MÓWIĘ JEJ –DZIEŃ DOBRY, A ONA – KWI, KWI, KWI"
Przez minione dwa tygodnie "Kaczuszki"
w Starym Gronowie poznawały tajniki prowadzenia gospodarstwa rolnego. Dzieci poznawały i utrwalały nazwy zwierząt, które mieszkają
w domu lub w gospodarstwie.
Pewnego dnia zorganizowaliśmy w naszej sali wystawę fotograficzną. Na zdjęciach przyniesionych przez dzieci były ich kotki, pieski, ale także kura Zosi oraz krowy Stasia. Każdy miał okazję przedstawić nam swojego pupila i opowiedzieć o nim.
We wtorek, 29 kwietnia, nasza grupa wybrała się na pieszą wycieczkę. Dzieci od samego rana nie mogły doczekać się wyjścia. Celem wycieczki było gospodarstwo państwa Kutzmann, które należy do rodziców Stasia – jednego z naszych przedszkolaków. Mogliśmy tam z bliska zobaczyć, a nawet pogłaskać krowy.
Przywitał nas mały cielaczek, który dzień wcześniej przyszedł na świat. Następnie zobaczyliśmy sprzęty, które pomagają gospodarzom
w wykonywaniu prac polowych. Później zajrzeliśmy do chlewni, w której mieszkają świnie i małe prosiaczki oraz kaczki i kury.
Dużym zainteresowaniem cieszył się gołębnik i małe gołąbki, które hoduje dziadek Stasia.
Po zwiedzaniu gospodarstwa gospodyni - pani Edyta, wręczyła dzieciom słodkie upominki.
Dzieci miały sporo czasu, by radośnie się pobawić, czekała też na nie atrakcja nie lada – przejażdżka na małym, dziecięcym traktorze!
Bardzo dziękujemy Państwu Kutzmann za zaproszenie
i mile spędzony czas!