"Na krakowskim rynku..." undefined

"Na krakowskim rynku..."

W dniu 20.04.2018r. dzieci z gr."Słoneczka" wraz ze swoimi paniami udały się na widowisko muzyczne przygotowane specjalnie dla młodych widzów,które odbyło się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie.Po obejrzeniu koncertu spacerem przeszliśmy na krakowski rynek. Oglądaliśmy: sukiennice,miejski ratusz, Kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha, pomnik Adama Mickiewicza.W pięknej atmosferze krakowskiego rynku dzieci zajadały się pysznymi obwarzankami.W dalszej części wycieczki przeszliśmy wzdłuż ul. Floriańskiej, gdzie zwróciliśmy szczególną uwagę na muzeum Jana Matejki, najstarszy w mieście hotel "Pod Różą" i Jamę Michalika.Zatrzymaliśmy się vis a vi bramy floriańskiej i poznaliśmy historię św.Floriana (patrona strażaków).Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie budowli obronnej Barbakanu. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi i wspólnemu zwiedzaniu.
E W