Narodowe śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego undefined
Dzień Pizzy

Narodowe śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego

9 listopada o godzinie 11:11 we wszystkich przedszkolach, szkołach w Polsce śpiewano Mazurek Dąbrowskiego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego postanowiliśmy włączyć się z naszymi przedszkolakami w tą akcję “Dzień dla Niepodległej".
W przedszkolach i szkołach całego kraju, ale także za granicami Polski, odśpiewano w piątkowe przedpołudnie Mazurka Dąbrowskiego. Zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcja "Rekord dla Niepodległej" to jeden z punktów obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem wydarzenia było zaangażowanie dzieci, młodzieży oraz lokalnych środowisk w całej Polsce do śpiewania Hymnu Narodowego oraz przygotowania ciekawych projektów, które upamiętnią 100. rocznicę Niepodległości naszej Ojczyzny.

Ponad 16 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych zgłosiło chęć udziału w akcji "Rekord dla Niepodległej" i odśpiewania wspólnie 9 listopada o godzinie 11.11 hymnu narodowego .

Za wspólny śpiew Hymnu Polskiego wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Iwona Żukowska