NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI undefined

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada przedszkolaki z Bajkowej Krainy obchodziły Narodowe Święto Niepodległości.
"Starszaki" do uroczystości przygotowały się bardzo profesjonalnie-pamiętały o stroju galowym, samodzielnie wykonały kokardy narodowe.
Spotkanie rozpoczęło się krótką lekcją historii, następnie dzieci zastanawiały się co by było, gdyby nasi przodkowie nie dokonali bohaterskich czynów.
Odpowiedzi były oczywiste-nie byłoby Polski, nie byłoby polskiego języka.
Dumni z faktu, że jesteśmy Polakami i mamy swój dom zaśpiewaliśmy hymn narodowy.
Podczas uroczystości nie zabrakło pieśni patriotycznych oraz wierszy recytowanych zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Piosenka "Przybyli ułani pod okienko" w wykonaniu sześciolatków wprawiła wszystkich w bardzo dobry, radosny nastrój.
Po drugim śniadaniu grupa najstarszych przedszkolaków udała się pod Pomnik Pamięci w Pyrzycach, aby złożyć kwiaty w hołdzie walczącym o niepodległość naszej ojczyzny.
Wiedza naszych przedszkolaków o kraju ojczystym jest imponująca. Jesteśmy bardzo dumni z najmłodszego pokolenia Polaków :)
09.11.2013
Monika Borecka