Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada).  undefined

Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada).

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z grup przedszkolnych prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.
Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony i flagi w barwach ojczystych.. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały "egzamin" wiedzy o naszej Ojczyźnie.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków" .Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom.
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
12.11.2017
Iwona Żukowska