Nasi kochani Dziadkowie  undefined
Dzień Babci

Nasi kochani Dziadkowie

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

Dzień Babci i Dziadka to święto bardzo ważne dla naszych przedszkolaków. 21 styczna dzieci z grup I, II, III, V, VI, i VII zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na uroczystość. Dzieci z grupy IV ze względu na chorobę pań zaprosiły swoich bliskich tydzień później 27 stycznia. Każda grupa przygotowała w swojej sali niespodziankę.

Maluszki z grupy I przedstawiły wierszyki o babci i dziadku, pięknie zaśpiewały i ilustrowały ruchem piosenki, oraz przebrane za gwiazdeczki wykonały taniec Świeci gwiazdka.

Czterolatki z grupy II odświętnie ubrane przedstawiły występ artystyczny złożony z trzech piosenek i dziesięciu wierszy dla babci i dziadka z podziałem na role dla każdego dziecka i jednego wiersza z życzeniami dla dziadków, który recytowały wszystkie dzieci.

Czterolatki z grupy VII przedstawiły program o tematyce zimowej. Przebrane za śnieżynki ilustrowały ruchem piosenki Nasza zima Zła, Zima, zima, brały udział w inscenizacjach, w których wcielały się w role: bałwanka, wiatru, śnieżynek i zwierzątek. Wykonały też taniec Polka dziadek i Nazywają mnie poleczka. Nie obyło się również bez piosenki dla babci i dziadka, wierszy i życzeń.

Pięciolatki z grupy III przygotowały program dla babci i dziadka złożony z licznych wierszy i inscenizacji związanych tematycznie z tym świętem. Wykonały też pięknie stary ludowy taniec Zasiali górale.

Sześciolatki z grupy IV przedstawiły bajkę Calineczka. Dzieci wcieliły się w role narratorów i bohaterów bajki. Każde dziecko było przebrane stosownie do swojej roli. Zaśpiewały też piękne piosenki związane z bajką i piosenkę dla babci i dziadka.

Dzieci pięcio- i sześcioletnie z grupy V pokazały przedstawienie Dziadek do orzechów. W pięknie udekorowanej sali, w przebraniach stosownych do pełnionych ról pokazały swoje zdolności i możliwości aktorskie. Brały też udział w teatrzyku cieni i teatrzyku pacynek, śpiewały indywidualnie i zbiorowo, tańczyły w grupkach i solo elementy baletu, grały na dzwonkach.

Dzieci z grupy VI pokazały swoim babciom i dziadkom Jasełka. Wcieliły się w role Maryi, Józefa, Trzech Króli, Pastuszków i Aniołków. Dzieci pięknie śpiewały kolędy zarówno solo jak i w grupie, a aniołki wykonały piękny taniec. Wszystko odbyło się w odpowiedniej scenerii i przebraniach.

Wszystkie programy artystyczne były na wysokim poziomie, uwzględniały wiek i możliwości dzieci Wszystkie dzieci głośno i wyraźnie mówiły lub śpiewały swoje role, zachowując się jak prawdziwi artyści na scenie. Wysiłki dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami dziadków.

Ale przedstawienia nie były jedyną niespodzianką. Wszystkie dzieci wręczyły dziadkom prezenty, samodzielnie wykonane laurki lub drobne upominki: serduszka, obrazki, pudełeczka, naszyjniki, zakładki itp. Rodzice przygotowali też dla dzieci i dziadków słodki poczęstunek.

I w tej milej i serdecznej atmosferze, przy stole pełnym łakoci zakończył się w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.

Opracowała: Anna Bajos
31.01.2013