NASI KOLEDZY ZE ŚLĄSKA - 3 LATKI undefined
Pierwszy Dzień Jesieni

NASI KOLEDZY ZE ŚLĄSKA - 3 LATKI

Dzieci z grupy I - "Biedroneczki" z naszego przedszkola współpracują z grupą "Krasnoludki " z Przedszkola nr 1 "Bajka" w Myszkowie woj. śląskie. Otrzymały już pierwszy list od swoich kolegów ze Śląska. Piękne, kolorowe liście zrobione przez przedszkolaków z Myszkowa ozdobiły tablicę w sali. Maluchy wykonały dla swoich kolegów kolorowe jabłuszka. Zadanie było trudne, pomagały im więc w wykonaniu pracy panie.
Współpraca śląsko – kujawska trwa już od 2013 roku. Jej celem jest nawiązanie przyjaźni między grupami i przedszkolami , poznawanie innych regionów Polski, ich obyczajów i tradycji, pokazanie dzieciom sposobów komunikowania się na odległość. Jest też okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych między nauczycielkami. Współpraca zaowocowała wymianą wielu listów, tych przesyłanych pocztą jak i tych publikowanych na blogu "Nasi koledzy. Kujawy- Śląsk", a także udziałem w konkursach organizowanych przez obie placówki.
O współpracy śląsko-kujawskiej można przeczytać na wspólnym blogu http://mattela.simplesite.com/
26.09.2016
Małgorzata Jamroziak