Nasi ulubieńcy– zajęcia w grupie I undefined

Nasi ulubieńcy– zajęcia w grupie I

Obecność w domu psa, kota, chomika lub innego zwierzątka sprzyja rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu dziecka. Dzieci chodzą w bliskie relacje z tymi domownikami, łatwo przywiązują się do nich i uczą się o nie troszczyć. Podobnie jak ludzie, zwierzęta przeżywają strach, odczuwają ból, wymagają mądrej i odpowiedzialnej opieki. Warto o tym dzieciom przypominać. W minionym tygodniu dzieci z gr. I miały okazję poznać różne zwierzęta domowe. Poznawaliśmy piosenki o zwierzętach, słuchaliśmy opowiadań o kotach i psach. Dowiedziały się, że w kontaktach ze zwierzętami trzeba zachować ostrożność i przestrzegać zasad higieny. Stworzyliśmy kodeks dobrego opiekuna zwierząt: dzieci poznały słowo opiekun, rozmawialiśmy o pracy weterynarza oraz o tym, jakie zachowania wobec zwierząt są właściwe, a jakie nie. Przypomnieliśmy sobie, jakie dźwięki wydają zwierzęta domowe. Ćwiczyliśmy klasyfikowanie elementów, liczenie i rozpoznawanie wielkości, porównywanie liczebności zbiorów. Wykonywaliśmy prace plastyczne: "Kot" i buda dla psa z figur geometrycznych. Temat związany ze zwierzętami wywołał radość u przedszkolaków.
Nauczycielka gr. I mgr Małgorzata Nowak

22.11.2020