Nasz mały maraton.  undefined

Nasz mały maraton.

W piątek 17-go maja nasze przedszkolaki wzięły udział w "V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków-Sprintem do Maratonu". Zadaniem dzieci było pokonanie dystansu o długości 100 metrów.
Pogoda w tym dniu nam sprzyjała. Po porannym deszczu zrobiło się ciepło i momentami słonecznie. Po znakomitym śniadaniu, w przedszkolnej szatni wszystkie przedszkolaki szybko przygotowały się do maratonu. Założyły buty, czapki, szaliki, nie zapomniały również o kurtkach . Następnie każdy przedszkolak dostał swój numer startowy. Nasz maraton odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 36. Po wyjściu na boisko, odmierzyliśmy dystans do pokonania, wyznaczyliśmy miejsce startu i metę.
Jak wiadomo, do każdego biegu trzeba się przygotować, w związku z tym przeprowadziliśmy krótką rozgrzewkę. Bieg w miejscu, wymachy rąk, skłony i inne ćwiczenia pomogły nam się rozgrzać i rozciągnąć mięśnie. Byliśmy już gotowi do maratonu. Po słowach: " Do biegu, gotowi, start!", przedszkolaki w poszczególnych grupach wiekowych wraz ze swoimi paniami wyruszyły w stronę mety. Przy głośnym dopingu i oklaskach wszystkim udało się dobiec, wobec tego każdy uczestnik został nagrodzony brawami, a za doskonałą sprawność fizyczną i udział w maratonie wszyscy zostali nagrodzeni medalem " "V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków". Po powrocie do przedszkola na małych biegaczy czekało drugie śniadanie w postaci energetycznego banana.
Wszystkim bardzo podobał się ten wyjątkowy dzień.
Ukryj lub zgłoś
Ewa Horzela