Nasza aktywność ruchowa undefined

Nasza aktywność ruchowa

Rozwijanie sprawności ruchowej w przedszkolu polega na zachęcaniu przedszkolaków i tworzeniu im warunków do różnych zabaw ruchowych czy to indywidualnych, czy zespołowych z wykorzystaniem przyborów, przyrządów oraz warunków terenowych i klimatycznych.
Dzieci uczestniczą w zabawach i ćwiczeniach kształtujących prawidłową postawę ciała, w zabawach orientacyjno-porządkowych, bieżnych, z elementami czworakowania oraz w zabawach i ćwiczeniach z elementami utrzymywania równowagi, rzucania, chwytania, celowania, toczenia, skoku i podskoku.
Realizacja zadań w tym zakresie zmierza do wzmocnienia organizmu dziecka, jego hartowania, podniesienia ogólnej sprawności ruchowej oraz rozwijania inwencji twórczej.
25.05.2013
Regina Ful