nasze codzienne relacje- "Ferie to jest super sprawa, odpoczynek i zabawa"  undefined

nasze codzienne relacje- "Ferie to jest super sprawa, odpoczynek i zabawa"

Nareszcie upragnione ferie. W naszym przedszkolu już nie co mniej gwarnie, ale wcale nie mniej ciekawie. Jak co roku ferie zimowe będą obfitować w wiele atrakcji. Dzieci bardzo miło spędzają czas. Bez pospiechu, bez patrzenia na zegarek wreszcie możemy robić to na co dzieci mają ochotę owszem pod czujnym okiem nauczycieli. Dziś dopiero drugi dzień ferii a każda z Pan dla dzieci szykuje mnóstwo atrakcji niespodzianek. Zapraszamy pozostałe dzieci. Warto przyjdźcie. Po co spędzać czas przed ekranem telewizora.
Mija dzień po dniu ferii i tak już czwartek. Dzisiejsze hasło dnia to "Fizyka i chemia dla małych dzieci". Eksperymenty i doświadczenia wzbudzały wielkie "łał..." u dzieci. Największe zainteresowanie miał "wulkan" wydobywający się z butelki i samootwierająca się zapałka. W załączniku kilka doświadczeń dla Rodziców tych dzieci które ferie spędzają w domu. Pozdrawiamy :)
Drugi tydzień ferii w pełni. Aż szkoda, że ten twórczy okres się za moment skończy. Ferie w naszym przedszkolu to moc atrakcji dla dzieci. Coraz więcej dzieci zaczyna gościć w naszych skromnych progach. Zaglądają tu uczniowie Szkoły Podstawowej oraz kandydaci na przedszkolaków. Taka integracja dzieci to wspaniały czas na zawarcie pierwszych przyjaźni nie tylko wśród rówieśników. W piątek tworzyliśmy krówki śmieszki z papierowych talerzyków oraz gościliśmy Panie z nauką orgiami- takie "kameralne warsztaty twórcze" to wspaniała nauka.
Wtorek również był czasem twórczej pracy naszych przemiłych przedszkolaków. Malowaliśmy podstawki gipsowe do świeczek, które za moment staną się prezentami na "Walentynki" oraz odwiedziliśmy bibliotekę by zrelaksować się z miłą lekturą oraz po to by pomóc swym Paniom "zlikwidować" wystawę bałwanków. Zatem bałwanki wróciły do przedszkola gdyż wkrótce podsumowanie konkursu. A nagrody już czekają.
12.02.- kolejny dzień ferii. Dziś pod hasłem "Okazujemy uczucia". Nauczycielki podkreśliły dzieciom jak ważne jest okazywanie uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom itp.Pogadanka stała się bodźcem do tworzenia serduszkowych prac- powstały śliczne serduszkowe stworki oraz bbb. długi serduszkowy łańcuch, który dzieci zaniosą do biblioteki :)

04.02.2014
Arleta Gorzelana