Nasze maluchy i obchody 150. Rocznicy Powstania Styczniowego - Bitwy pod Sędziejowicami undefined

24 i 25 sierpnia w Sędziejowicach odbyły się uroczyste obchody 150. rocznicy Zwycięskiej Bitwy pod Sędziejowicami. Do tej uroczystości społeczność lokalna przygotowywała się ponad dwa lata. Nasze obchody objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski. Kancelaria Prezydenta od początku wspierała działania podjęte w celu upamiętnienia obchodów 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w 2013 r., dlatego też w pierwszym dniu obchodów w Sędziejowicach obecny był doradca prezydenta RP – prof. Tomasz Nałęcz, który uczestniczył w odsłanianiu nowego pomnika Powstańców 1863 r., honorując patriotyczne oddanie Powstańców, spłacając tym samym dług wobec wielu pokoleń Polaków… Drugi dzień obchodów dedykowany został dzieciom i młodzieży.

Najmłodsi wychowankowie Zespolu Szkół w Marzeninie zostali wyróżnienie możliwością przywitania zaproszonych na obchody Znamienitych Gości przedstawiając program muzyczno-taneczny pod nazwą "Dziecięce prezentacje kulturowe". Mali artyści stanęli na wysokości zadania i zdali swój egzamin sceniczny celująco. Brawo!!!
Dziękujemy Rodzicom małych artystów za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.

więcej na:

25.08.2013