Nasze przygody z robotyką undefined

Nasze przygody z robotyką

W grudniu starszaki brały udział w warsztatach z zakresu konstruowania i programowania robotów. Plastusie pracując w dwóch grupach, korzystając z laptopów i specjalistycznych klocków Lego Education mogły samodzielnie zbudować ruszającego się robota- bączka. Dzięki temu pobudziły swoją wyobraźnię przestrzenną i mogły wykazać się kreatywnym myśleniem. I co najważniejsze – świetnie się przy tym bawiły!!

Warsztaty te pozwalają zamienić naturalną ciekawość świata w pasję tworzenia oraz pobudzają zainteresowanie fascynującym światem techniki.

Dzieci bawiąc się:

· konstruują i programują roboty,

· poznają podstawowe elementy informatyki i mechaniki takie jak: osie, przekładnie, silniki, czujniki, pętle i wątki.

Podczas warsztatów dzieci:
•zdobywają wiedzę z zakresu konstruowania i programowania,
•uczą się prawidłowej organizacji czasu i pracy w zespole,
•poznają elementy języka angielskiego,
•umacniają wiarę we własne możliwości,
•rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia i planowania
06.01.2014
Renata Pala