NATURA 2000 - warsztaty dla dzieci w naszym przedszkolu undefined

NATURA 2000 - warsztaty dla dzieci w naszym przedszkolu

Początkiem lutego odwiedziła nasze przedszkole Pani reprezentująca Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Przeprowadziła ona z grupą maluszków i starszaków warsztaty dotyczące projektu Sieci NATURA 2000. Rozmawialiśmy o przyrodzie, zwierzętach, roślinach oraz działalności człowieka wpływającej na naturę. Dowiedzieliśmy się na czym polega ochrona danego obszaru objętego projektem NATURA 2000.

W trakcie zajęć oglądaliśmy plansze różnych siedlisk zwierząt, dopasowywaliśmy zwierzęta do ich środowisk życia. W ten sposób poznawaliśmy nowe gatunki zwierząt oraz utrwalaliśmy nazwy wcześniej poznanych. Każda grupa otrzymała pakiet edukacyjny, dzięki któremu będziemy mogli zgłębiać wiedzę nt. sieci NATURA 2000.
15.03.2013
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK