NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ undefined

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ to ogólnopolski Program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska.
Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc podopiecznym wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.
My w piątek zrealizowaliśmy pierwszą część programu pt."Dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne?"
Oglądaliśmy krótki film, dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest ząb i to, że stan zębów mlecznych ma wpływ na nasze zęby stałe. Następnie budowaliśmy z papieru model uzębienia i wykonaliśmy ćwiczenia w podręczniku. Na zakończenie dzieci zrobiły to co najważniejsze- wyszczotkowały swoje zęby.
13.10.2018
Anna Kukla