Nietypowe zajęcia z okazji Święta Niepodległości undefined

Nietypowe zajęcia z okazji Święta Niepodległości

Jak co roku nasze przedszkolaki uczciły najważniejsze święto dla Polaków, jakim jest 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.

Zajęciach przybliżyły dzieciom nasz kraj oraz znajomość barw i symboli narodowych.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, szacunek dla własnego państwa oraz poczucie tożsamości narodowej.

Zajęcia przygotowane przez Panią Olę dla dzieci ze wszystkich grup odbyły się we wtorek, 10 listopada - w dzień poprzedzający Święto Niepodległości.

Przedszkolaki obejrzały filmik animowany pt. "Polskie symbole narodowe" wyświetlony na ekranie za pomocą projektora multimedialnego.
Tematem filmiku były symbole narodowe – godło, flaga i hymn państwowy.

Przedszkolaki odpowiadały również na pytania dotyczące naszego kraju:
Co to jest Polska?
Jakie są nasze barwy narodowe?
Jakie są symbole narodowe?

Następnie dzieci wysłuchały piosenki pt. "Jestem Polakiem" zobrazowanej
w formie krótkiego filmu. Dzięki niej przybliżyły sobie nasz piękny kraj: najważniejsze miasta, sławnych ludzi, przyrodę i tradycyjne potrawy.

Przy dźwiękach piosenki przedszkolaki wzięły udział w zabawie ruchowej, podczas której wybrały się w "Podróż po Polsce".

Uwieńczeniem zajęć było samodzielne wykonanie przez dzieci kotylionów.

12.11.2015
Aleksandra Gancarz