"O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, przepięknej królewnie i królu Gwoździku" undefined

28.02.2014r przedszkolaki ze starszych grup wraz z uczniami klas początkowych SP w Jurgowie uczestniczyły w przedstawieniu kukiełkowym w/g utworu M. Kownackiej "O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, przepięknej królewnie i królu Gwoździku" prezentowanym przez Teatr Każdej Sztuki.
Oprawa muzyczna i plastyczna spektaklu przeniosła młodych widzów w cudowną krainę baśni.
Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły perypetia dzielnego szewczyka, który dzięki dobremu sercu i chęci niesienia pomocy zwycięża zło i sprawia, że szlachetność i dobro nad nim triumfuje.
Bezpośredni kontakt aktorów z publicznością oraz możliwość zobaczenia z bliska kukiełek ukazały młodym odbiorcom wartość i piękno teatru. Okazuje się, iż treści zawarte w dawnych czasach są nadal aktualne i chętnie oglądane przez dzieci.

20.05.2014
Barbara Bryja